| Product Name | Adjustable Leveling Casters 360° Swivel Wheels – Furniture & Workbench Caster |
|---|---|
| Wheel Material | Nylon, Steel |
| Certification | CE |
| Tread Width | 30 Mm |
| Style | SWIVEL |
| Product Name | Adjustable Leveling Casters |
|---|---|
| Tread Width | 24/30/32mm |
| Wheel Diamete | 40/50/62/70mm |
| Application | Precision Optical Equipment Leveling |
| Plate Size | 73*73/90*90/95*95 Mm |
| Product Name | Leveling Caster Wheels With Adjustable Height For Workshop Tables, Industrial Machinery, Office Furniture, And Laboratory Benches – Multiple Sizes Available |
|---|---|
| Wheel Material | Polyurethane (PU), Nylon, Rubber, Cast Iron |
| Tread Pattern | Smooth, Diamond Groove, Ribbed |
| Tread Width | 19/24/30/32mm |
| Plate Material | Steel (Zinc-Plated), Stainless Steel |
| Product Name | Premium Heavy-Duty Adjustable Leveling Casters With Nylon Wheels For Smooth Mobility |
|---|---|
| Adjustment Time | 3 Sec (lever-operated) |
| Wheel Diamete | 50 Mm |
| Application | Industrial Machinery,Material Handling,Medical |
| Stem Size | M8*25 Mm |
| Product Name | GD40/60/80/100 Caster Wheel |
|---|---|
| Tread Width | 19/24/30/32mm |
| Wheel Diamete | 40/50/62/70mm |
| Application | Food & Beverage, Retail, Restaurants, Machinery |
| Plate Size | 73*73 Inches |
| Product Name | GD40/60/80/100 Caster Wheel |
|---|---|
| Tread Width | 19/24/30/32mm |
| Wheel Diamete | 40/50/62/70mm |
| Application | Food & Beverage, Retail, Restaurants, Machinery |
| Plate Size | 73*73 Inches |
| Product Name | 2 Inch Adjustable Leveling Swivel Caster Wheels – Universal Mobility & Stability Caster |
|---|---|
| Wheel Diameter | 2" (50mm), 2.5" (65mm), 3" (75mm) |
| Material | Nylon |
| Wheel Width | 38 Mm |
| Temperature | -25 /+85°C |
| Product Name | GD40/60/80/100 Caster Wheel |
|---|---|
| Material | PA6 (core), TPR (tread), Metal (housing) |
| Tread Width | 19/24/30/32mm |
| Wheel Diamete | 40/50/62/70mm |
| Plate Size | 73*73 Inches |
| Product Name | Leveling Caster Wheels With Adjustable Height For Workshop Tables, Industrial Machinery, Office Furniture, And Laboratory Benches – Multiple Sizes Available |
|---|---|
| Wheel Material | Polyurethane (PU), Nylon, Rubber, Cast Iron |
| Material | PA6 (core), TPR (tread), Metal (housing) |
| Bolt Hole Diameter | Φ7mm, Φ9mm, Φ11mm |
| Tread Width | 19/24/30/32mm |
| Product Name | GD60F Caster Wheel |
|---|---|
| Material | PA6 (core), TPR (tread), Metal (housing) |
| Tread Width | 24mm |
| Wheel Diamete | 50mm |
| Plate Size | 73*73 Inches |