| Name | Threaded Stem TPR Medical Caster Wheel – Waterproof Anti-Rust Nylon Hospital Equipment Caster |
|---|---|
| Wheel Material | Nylon, Steel, Thermoplastic Rubber |
| Stem | Solid Round Stem |
| Tread Width | 32 Mm |
| Mounting Type | Grip Ring Stem Swivel |
| Name | Medical Castor Wheels |
|---|---|
| Wheel Material | TPR Tread + PP Core |
| Wheel Diameter | 75/100/125 Mm |
| Tread Width | 32 Mm |
| Bearing Type | Ball Bearing |
| Product Name | 4 Inch (100 mm) Bolt Hole Swivel Medical Caster With Total Lock Brake |
|---|---|
| Material | Grey TPR + PP Core |
| Type | Plate Casters |
| Bearing | Single Ball Bearing |
| Size | 100mm |
| Model | JB-50 / JB-60 / JB-80 / JB-100 |
|---|---|
| Material | SUS 304 |
| Suitable Wheel Diameter (mm) | 50/60/80/100 |
| Plate Size | 54×70 Mm |
| Thread Diameter (mm) | M10 / M12 / M14 / M16 / M20 |
| Product Name | Industrial Workbench Leveling Feet |
|---|---|
| Tread Width | 25/30 Mm |
| Wheel Diamete | 50/63 Mm |
| Application | Food & Beverage, Retail, Restaurants, Machinery |
| Plate Size | 73*73/90*90 Inches |
| Material | Steel, Thermoplastic Rubber |
|---|---|
| Type | Solid Wheel |
| Caster Brake Type | Swivel With Brake |
| Bearing | Double Ball Bearings |
| Size | 3" 4" 5" |
| Brand Name | PLEYMA |
|---|---|
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Customized Support | OEM, ODM |
| Warranty | 1 Years |
| Material | Plastic |
| Brand Name | PLEYMA |
|---|---|
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Customized Support | OEM, ODM |
| Warranty | 1 Years |
| Material | Aluminum Alloy |
| Type | Heavy Duty Mover Trolley |
|---|---|
| Brand Name | PLEYMA |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Customized Support | OEM, ODM |
| Warranty | 1 Years |