| Product Name | Industrial Trolleys Nylon Casters Super High Load Universal Caster Twin Wheel |
|---|---|
| Surface Treatment | Zinc Plated |
| Wheel Diameter | 80/100/125mm |
| Wheel Color | White, |
| Mounting | Plate |
| Wheel Diameter | 50 Mm |
|---|---|
| Tread Width | 32 Mm |
| Bearing Type | Double Ball Bearing |
| Plate Size | 65×94 Mm |
| Hole Spacing | 45×78mm / 45×71mm |
| Product Name | Height Adjustable Retractable Leveling Casters Nylon Wheel Workbench Swivel Caster With Leveling Foot |
|---|---|
| Material | Polypropylene |
| Warranty | No Warranty |
| Load Capacity | 65-110kg |
| Wheel Diamete | 50 Mm |
| Product Name | High Quality OEM ODM Customized 2 Inch 50mm Zinc Coated Steel Dual Twin Wheel Casters With Brake |
|---|---|
| Size | 2″ (50 Mm) |
| Housing Material | Steel With Zinc Plating |
| Material | Blue PVC |
| Load Capacity | 30kg Per Caster |
| Name | Furniture Casters |
|---|---|
| Material | Durable PP And PU Construction |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Load Capacity | Supports 35 Kg Or 65 Kg |
| Style | Rigid, Swivel, Swivel & Rigid, Swivel With Brake |
| Name | Airport Cart Casters |
|---|---|
| Temperature ResistanceSpacing | Suitable For Operation In -20°C To +70°C Environments |
| Bearing Type | Precision Sealed Ball Bearing(bearing Steel) |
| Wheel Size | 58 × 35 Mm (Nylon) |
| Wheel Diameter | 58mm |
| Product Name | Heavy-Duty Industrial Caster Wheels – Multiple Sizes, Load 120–400 kg |
|---|---|
| Diameter | 80mm / 125mm / 160mm / 200mm |
| Wheel Material | Nylon |
| Surface Treatment | Zinc Plated |
| Wheel Diameter | 100/125/150mm |
| Name | 160MM Black Rubber Triangle Stair Climbing Trolley Dolly Hand Truck Caster |
|---|---|
| Wheel Diameter | 160 |
| Wheel Width | 40 |
| Bearing | Roller Bearing |
| Hole Size | 20 Mm |
| Wheel Diameter | 6″ / 8″(150mm / 200mm) |
|---|---|
| Load Capacity | 150kg / 200kg |
| Wheel Material | Rubber |
| Core Material | Polypropylene |
| Bearing Type | Roller Bearing |
| Brand Name | PLEYMA |
|---|---|
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Load Capacity | 200kg |
| Wheel | Four-wheel |