| Brand Name | PLEYMA |
|---|---|
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Design Style | Traditional |
| Wheel Material | TPU+Nylon |
| Wheel Diameter | 50mm |
| Wheel Size | 75 × 25 Mm |
|---|---|
| Stem Size | M12 × 30 Mm |
| Load Capacity | 80 Kg |
| Bearing Type | Double Ball Bearing |
| Tread Material | Thermoplastic Rubber (TPR) With Steel Core |
| Name | Industrial Trolley Casters With TPR Wheels & Ball Bearings – Top Plate Mounted Mobility Solution |
|---|---|
| Wheel Diameter | 75 Mm |
| Tread Width | 32 Mm |
| Bearing | Single Ball Bearing |
| Wheel Material | Thermoplastic Rubber (TPR) Tread + Polypropylene Core |
| Product Name | GD40/60/80/100 Caster Wheel |
|---|---|
| Tread Width | 19/24/30/32mm |
| Wheel Diamete | 40/50/62/70mm |
| Application | Food & Beverage, Retail, Restaurants, Machinery |
| Plate Size | 73*73 Inches |
| Product Name | Heavy Duty PU Castor |
|---|---|
| Type | Solid Wheel |
| Caster Brake Type | No Brake Included |
| Bearing | Double Ball Bearing |
| Size | 50*28mm |
| Product Name | GD150F (Plate Mount Type) |
|---|---|
| Adjustable Height | 120+12mm |
| Wheel Width | 56 Mm (Extra-Wide For Stability) |
| Axle Diameter | 3.5inch |
| Hole Spacing | 70*70mm |
| Model | JB-50 / JB-60 / JB-80 / JB-100 |
|---|---|
| Material | SUS 304 |
| Suitable Wheel Diameter (mm) | 50/60/80/100 |
| Plate Size | 54×70 Mm |
| Thread Diameter (mm) | M10 / M12 / M14 / M16 / M20 |