| Product Name | Adjustable Leveling Casters 360° Swivel Wheels – Furniture & Workbench Caster |
|---|---|
| Wheel Material | Nylon, Steel |
| Certification | CE |
| Tread Width | 30 Mm |
| Style | SWIVEL |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Material | PA |
| Product Name | Caster Wheel |
| Wheel Width | 50mm |
| Product Name | 62mm M8 Threaded Heavy Duty Metal Swivel Caster |
|---|---|
| Diameter | 62mm |
| Wheel Color | Gold, SilverGold, Silver |
| Mounting | M8 Threaded Stem |
| Wheel Material | Metal / Aluminum Alloy |
| Product Name | 6"/8"/10" Brake / Rigid Extra Heavy-Duty MC Nylon Caster |
|---|---|
| Diameter | 6 Inch,8 Inch,10 Inch |
| Surface Treatment | Zinc Plated |
| Wheel Diameter | 150/200/250mm |
| Wheel Color | White, Orange |
| Product Name | Industrial Trolleys Nylon Casters Super High Load Universal Caster Twin Wheel |
|---|---|
| Surface Treatment | Zinc Plated |
| Wheel Diameter | 80/100/125mm |
| Wheel Color | White, |
| Mounting | Plate |
| Product Name | 4 Inch PU Wheel Caster With Swivel Top Plate |
|---|---|
| Mounting Type | Top Plate Swivel |
| Wheel Width | 50mm |
| Bearing | Double Ball Bearing |
| Color | Blue,Red |
| Material | Polyurethane |
|---|---|
| Bearing | Double Ball Bearing |
| Wheel Diameter | 5 " 6" 8"10'' |
| Customized Support | Oem, Odm |
| Wheel Width | 50mm |
| Material | Nylon/PU |
|---|---|
| Customization Support | Oem, Odm |
| Wheel DiameterWheel Diameter | 8" (200mm) |
| Caster Brake Type | Swivel With Brake |
| Bearing | Double Ball Bearing |
| Material | Nylon |
|---|---|
| Type | Standard Solid Wheels |
| Product Name | Good Price Stainless Steel 304 Nylon Caster |
| Customized Support | OEM, ODM |
| Bearing | Single Ball Bearing |
| Product Name | 5/6/8 Inch Heavy Duty Industrial Caster With Total Brake & Shock-Absorbing PU Wheel |
|---|---|
| Material | PU,polyurethane |
| Type | Plate Casters |
| Bearing | Double Ball Bearing |
| Size | 125/150/200mm |