| Product Name | 8 Inch Heavy Duty Industrial Automobile Car Factory Spring Loaded Shock-Absorbing Rubber Caster Wheel With Iron Core |
|---|---|
| Material | Rubber |
| Type | Plate Casters |
| Bearing | Double Ball Bearing |
| Plate Size | 159 × 114 Mm |
| Product Name | 6 Inch Heavy Duty AGV Shock-Absorbing Caster Wheel – Aluminum Core PU Industrial Caster |
|---|---|
| Material | Aluminum Core PU Wheel |
| Type | Plate Casters |
| Bearing | Double Ball Bearing |
| Tread Width | 50 Mm |
| Material | Thermoplastic Rubber |
|---|---|
| Model Number | SY-12 |
| Customized Support | OEM, ODM |
| Product Name | Heavy Duty 304 Stainless Steel Black TPR Caster |
| Wheel Diameter | 4'' 5'' 6'' 8'' |
| Product Name | Double Ball Bearing 100 Mm Japanese Heavy-Duty Steel Rim Elastic Rubber Wheel Swivel Caster |
|---|---|
| Material | Rubber |
| Type | Plate Casters |
| Bearing | Double Ball Bearing |
| Size | 100/130/150/200mm |
| Product Name | Heavy Duty Industrial Trolley Car Factory Spring Loaded Shock-Absorbing PU Casters |
|---|---|
| Material | Cast PU And Cast Iron |
| Type | Plate Casters |
| Bearing | Double Ball Bearing |
| Size | 125/150/200mm |
| Name | Heavy-Duty Trolley Caster Wheels 4/5/6/8 Inch – Rubber & Steel Swivel Casters |
|---|---|
| Wheel Diameter | 100/125/150/200 Mm |
| Tread Width | 50 Mm |
| Tread Materials | Rubber |
| Bearing | Double Ball Bearing |
| Name | 4 / 5 / 6 / 8 Inch Heavy Duty Nylon Swivel Caster Wheels |
|---|---|
| Wheel Diameter | 100/125/150/200 Mm |
| Tread Width | 50 Mm |
| Bearing | Double Ball Bearing |
| Load Height | 146/164/191/240 Mm |
| Name | 4 / 5 / 6 / 8 Inch Heavy Duty TPR Swivel Caster Wheels – Industrial Mobility Solution |
|---|---|
| Tread Materials | Thermoplastic Rubber (TPR) |
| Wheel Diameter | 4″ / 5″ / 6″ / 8″ |
| Tread Width | 50 Mm |
| Bearing | Double Ball Bearing |
| Name | Industrial Steel Caster Wheels Heavy Duty Polyurethane Casters Shock Absorbing |
|---|---|
| Wheel Material | Polyurethane (PU) On Steel Core |
| Wheel Diameter | 100 Mm / 125 Mm / 150 Mm |
| Tread Width | 37 Mm |
| Bearing | Double Ball Bearing |
| Name | Heavy Duty 5 / 6 / 8 / 10 Inch Industrial PU Caster Wheels – High Load Mobility Solution |
|---|---|
| Material | Polyurethane |
| Bearing | Double Ball Bearing |
| Wheel Diameter | 5 " 6" 8"10'' |
| Customized Support | Oem, Odm |