| Name | Medical Device Caster |
|---|---|
| Wheel Diameter | 100/125 Mm |
| Wheel Width | 32 Mm |
| Bearing | Single Ball Bearing |
| Mounting Type | Threaded Stem With Total Brake, Bolt Hole, Top Plate... |
| Name | Red Castor Wheels |
|---|---|
| Type | Plate Casters, Stem Casters |
| Wheel Size | 25/30/40/50/65/75 Mm |
| Tread Width | 13/13/17/21/27/27 Mm |
| Load Height | 38/44/52/65/92/104 Mm |
| Brand Name | PLEYMA |
|---|---|
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Material | Polyurethane, Steel |
| Model Number | 70mm Grip Ring Stem |
| Warranty | Unavailable |
| Brand Name | PLEYMA |
|---|---|
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Material | PU/PVC |
| Design Style | Contemporary |
| Product Name | 3 Inch Heavy Duty Clear Pu Furniture Transparent Caster Wheels |
| Brand Name | PLEYMA |
|---|---|
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brake Type | Without Brake |
| Design | Style Industrial |
| Model Number | 1inch Iron TPR Furniture Caster |
| Brand Name | PLEYMA |
|---|---|
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Design Style | Modern |
| Wheel Width | 18*2mm |
| Material | PVC |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Material | Nylon, Steel |
| Warranty | Unavailable |
| Wheel Diameter | 2.5" (65 Mm) |
| Product Name | 2.5 Inch White Silent Twin Wheel Caster With Top Plate And Single Brake |
|---|---|
| Wheel Diameter | 65 Mm |
| Wheel Width | 44.5mm |
| Overall Height | 78.5 Mm |
| Mounting Type | Threaded Stem/Plate With Total Brake |
| Name | 4 / 5 / 6 / 8 Inch Heavy Duty Red PU Caster Wheels For Trolley |
|---|---|
| Wheel Diameter | 100/125/150/200 Mm |
| Tread Width | 50 Mm |
| Tread Materials | Polyurethane (PU) |
| Bearing | Double Ball Bearing |
| Name | Threaded Stem Caster Wheels |
|---|---|
| Type | Furniture Caster (dual‑wheel) |
| Installation | Grip‑Ring Stem (11 × 22 Mm) |
| Brake | Integrated Total‑lock (wheel + Swivel) |
| Wheel Material | TPR + Nylon |