| Product Name | Heavy Duty Durable Nylon Castor 8 Inch |
|---|---|
| Diameter | 8 Inch (200mm) |
| Customizable | OEM, ODM |
| Wheel Diameter | 200mm |
| Wheel Color | White/Gray/Blue |
| Product Name | Heavy Duty PU Castor |
|---|---|
| Type | Solid Wheel |
| Caster Brake Type | No Brake Included |
| Bearing | Double Ball Bearing |
| Size | 50*28mm |
| Product Name | Heavy Duty PU Castor |
|---|---|
| Type | Solid Wheel |
| Caster Brake Type | No Brake Included |
| Bearing | Double Ball Bearing |
| Size | 50*28mm |
| Name | Medium Duty 3 / 4 / 5 Inch Red PVC Universal Caster Wheels With Single Ball Bearing |
|---|---|
| Installation | Top-plate Mount |
| Wheel Diameter | 75/100/125mm |
| Wheel Material | PVC |
| Tread Width | 32 Mm |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Material | Polypropylene, Polyurethane, Steel |
| Warranty | Unavailable |
| Product Name | 6" Seivel Heavy Duty Side Brake PU Castor |
| Name | Medical Castor Wheels |
|---|---|
| Wheel Material | TPR Tread + PP Core |
| Wheel Diameter | 75/100/125 Mm |
| Tread Width | 32 Mm |
| Bearing Type | Ball Bearing |
| Product Name | 2 Inch TPR Twin Wheel Swivel Caster – Durable Double Wheel Trolley Caster For Smooth, Quiet Mobility |
|---|---|
| Size | 50/75 Mm |
| Housing Material | Steel With Zinc Plating |
| Material | TPR (Thermoplastic Rubber) |
| Tread Width | 18/25 Mm |
| Brand Name | PLEYMA |
|---|---|
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Material | Steel |
| Size | 1 1/2 Inc, 2 In ,2 1/2 In And 3 Inc |
| Bearing Type | Doulbe Ball Bearing |