| Name | Heavy-Duty Trolley Caster Wheels 4/5/6/8 Inch – Rubber & Steel Swivel Casters |
|---|---|
| Wheel Diameter | 100/125/150/200 Mm |
| Tread Width | 50 Mm |
| Tread Materials | Aluminum Core Rubber Wheel |
| Bearing | Double Ball Bearing |
| Name | Grey 2 / 3 / 4 Inch Silent TPR Caster Wheels Swivel Top Plate Locking Castors For Supermarket Trolley |
|---|---|
| Wheel Diameter | 50 Mm / 75 Mm / 100 Mm |
| Tread Width | 18/25 Mm |
| Bearing | Plain |
| Load Height | 69 Mm / 100 Mm / 125 Mm |
| Product Name | Swivel Heavy‑Duty Caster Wheel With Brake |
|---|---|
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Customized Support | OEM / ODM |
| Tread Materials | TPR, PU, PP |
| Rim | Plastic |
| Name | Medical Castor Wheels |
|---|---|
| Wheel Diameter | 75/100/125 Mm |
| Tread Width | 32 Mm |
| Bearing Type | Single Ball Bearing |
| Plate Size | 92×65 Mm |
| Name | 4 / 5 / 6 / 8 Inch Heavy Duty Nylon Swivel Caster Wheels |
|---|---|
| Wheel Diameter | 100/125/150/200 Mm |
| Tread Width | 50 Mm |
| Bearing | Double Ball Bearing |
| Load Height | 146/164/191/240 Mm |
| Name | 4 / 5 / 6 / 8 Inch Heavy Duty Red PU Caster Wheels For Trolley |
|---|---|
| Wheel Diameter | 100/125/150/200 Mm |
| Tread Width | 50 Mm |
| Tread Materials | Polyurethane (PU) |
| Bearing | Double Ball Bearing |
| Product Name | Heavy Duty PU Castor |
|---|---|
| Type | Solid Wheel |
| Caster Brake Type | No Brake Included |
| Bearing | Double Ball Bearing |
| Size | 50*28mm |
| Product Name | Heavy Duty PU Castor |
|---|---|
| Type | Solid Wheel |
| Caster Brake Type | No Brake Included |
| Bearing | Double Ball Bearing |
| Size | 50*28mm |
| Material | Nylon / PP / PU |
|---|---|
| Customization Support | OEM/ODM |
| Wheel DiameterWheel Diameter | 6" (150 Mm) |
| Bearing | Roller Bearing |
| Load Capacity | 500 Kg |
| Wheel Diameter | 75/100/125 Mm |
|---|---|
| Tread Width | 32 Mm |
| Bearing Type | Double Ball Bearing |
| Plate Size | 65×94 Mm |
| Hole Spacing | 45×78mm / 45×71mm |