| Name | Grey 2 / 3 / 4 Inch Silent TPR Caster Wheels Swivel Top Plate Locking Castors For Supermarket Trolley |
|---|---|
| Wheel Diameter | 50 Mm / 75 Mm / 100 Mm |
| Tread Width | 18/25 Mm |
| Bearing | Plain |
| Load Height | 69 Mm / 100 Mm / 125 Mm |
| Name | 4 Inch Plate Swivel Red PU Caster Wheels With Brake – 300 Lbs Load Anti-Wear Polyurethane Workbench Furniture Casters |
|---|---|
| Wheel Diameter | 100 Mm |
| Wheel Material | PU Tread + PP Core |
| Tread Width | 32 Mm |
| Bearing | Double Ball Bearing |
| Name | New Thread Stem PP Casters – Light Duty Furniture Caster Wheel |
|---|---|
| Type | Stem / Plate (brake/swivel/fixed) |
| Wheel Material | Polypropylence |
| Wheel Diameter | 3/4/5 Inch (75mm/ 100mm / 125mm) |
| Load Height | 105/127/154mm |
| Name | 3 / 4 / 5 Inch Medium Duty Double Ball Bearing Swivel Caster Wheels – Plastic PU/PVC Universal Locking Furniture Casters |
|---|---|
| Tread Width | 32 Mm |
| Wheel Material | Steel, PVC, PVC |
| Plate Size | 92× 65 Mm |
| Hole Spacing | 75.5 X 44.5 Mm |
| Name | Medium Duty 3-5 Inch PP/TPR Swivel Caster Wheel With Top Plate And Brake For Industrial Trolleys |
|---|---|
| Wheel Diameter | 3 / 4 / 5 Inch |
| Bearing | Ball Bearing |
| Rim | Plastic Rim |
| Wheel Material | PP |
| Name | 4 Inch Industrial PU Universal Caster Wheel For Food Manufacturing Machinery |
|---|---|
| Wheel Diameter | 75 Mm / 100 Mm / 125 Mm |
| Wheel Material | PU Tread + PP Core |
| Tread Width | 32 Mm |
| Bearing | Double Ball Bearing |
| Name | Medium Duty Roller Bearing Nylon Caster Wheel – 80kg Wear-Resistant Flat Free Castor |
|---|---|
| Wheel Size | 2.5inch / 63mm |
| Bolt Hole Diameter | 13mm |
| Rim | Nylon Rim |
| Bearing | Roller Bearings |
| Name | 5 Inch Yellow Transparent PU Swivel Caster Wheel – 125×32mm Polyurethane Universal Trolley Caster |
|---|---|
| Wheel Material | Polyurethane, Steel |
| Wheel Diameter | 75/100/125mm |
| Tread Width | 32 Mm |
| Style | SWIVEL |
| Name | 4 / 5 / 6 Inch Medium Duty Swivel Polyurethane Caster Wheels With Side Brake – 120-180 Kg Load Capacity Plate Casters |
|---|---|
| Material | Polyurethane |
| Bearing | Ball Bearing |
| Feature | Durable,High Load Capacity |
| Wheel Diameter | 4/5/6inch |
| Name | Industrial Medium Duty Trolley Wheels 3‑5″ PP/TPR Swivel Caster With Brake |
|---|---|
| Wheel Diameter | 3 / 4 / 5 Inch |
| Bearing | Ball Bearing |
| Type | SWIVEL, Hareware, Tools, Fitting |
| Tread Width | 32 Mm |