| Product Name | 5/6/8 Inch Heavy Duty Industrial Caster With Total Brake & Shock-Absorbing PU Wheel |
|---|---|
| Material | PU,polyurethane |
| Type | Plate Casters |
| Bearing | Double Ball Bearing |
| Size | 125/150/200mm |
| Name | 4 / 5 / 6 / 8 Inch Heavy Duty Red PU Caster Wheels For Trolley |
|---|---|
| Wheel Diameter | 100/125/150/200 Mm |
| Tread Width | 50 Mm |
| Tread Materials | Polyurethane (PU) |
| Bearing | Double Ball Bearing |
| Name | 1 Inch (25 Mm) Industrial TPR Roller / Caster Wheel – Light Duty Mobility Solution |
|---|---|
| Wheel Material | Thermoplastic Rubber (TPR) |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Design Style | Industrial |
| Material | TPR |
| Name | Grey 2 / 3 / 4 Inch Silent TPR Caster Wheels Swivel Top Plate Locking Castors For Supermarket Trolley |
|---|---|
| Wheel Diameter | 50 Mm / 75 Mm / 100 Mm |
| Tread Width | 18/25 Mm |
| Bearing | Plain |
| Load Height | 69 Mm / 100 Mm / 125 Mm |
| Name | Medium Duty 3 / 4 / 5 Inch Red PVC Universal Caster Wheels With Single Ball Bearing |
|---|---|
| Installation | Top-plate Mount |
| Wheel Diameter | 75/100/125mm |
| Wheel Material | PVC |
| Tread Width | 32 Mm |
| Brand Name | PLEYMA |
|---|---|
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Customized Support | OEM, ODM |
| Material | Clear PU |
| Warranty | 12 Month |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Material | Polyurethane, Steel |
| Product Name | Caster Wheel |
| Bearing | Double Ball Bearing |
| Product Name | Swivel Industrial Caster 5/6/8 Inch Shock-Absorbing PU Wheel For Easy Maneuvering Trolleys |
|---|---|
| Material | PU |
| Type | Plate Casters |
| Bearing | Double Ball Bearing |
| Plate Size | 159 × 114 Mm |
| Product Name | 4″ / 5″ / 6″ / 8″ Heavy‑Duty Swivel & Rigid Stainless Steel Casters – Industrial Mobility Wheels |
|---|---|
| Type | Swivel / Rigid / Brake |
| Bearing | Double Ball Bearings |
| Size | 4/5/6/8" |
| Plate Size | 115*100mm |
| Name | New Thread Stem PP Casters – Light Duty Furniture Caster Wheel |
|---|---|
| Type | Stem / Plate (brake/swivel/fixed) |
| Wheel Material | Polypropylence |
| Wheel Diameter | 3/4/5 Inch (75mm/ 100mm / 125mm) |
| Load Height | 105/127/154mm |