| Name | 4 / 5 / 6 / 8 Inch Heavy Duty Nylon Swivel Caster Wheels |
|---|---|
| Wheel Diameter | 100/125/150/200 Mm |
| Tread Width | 50 Mm |
| Bearing | Double Ball Bearing |
| Load Height | 146/164/191/240 Mm |
| Name | 100 Mm / 4 Inch Steel Core Polyurethane (PU) Swivel Caster Wheel – Heavy Duty Industrial Mobility Solution |
|---|---|
| Wheel Material | Polyurethane (PU) |
| Wheel Diameter | 100 Mm / 125 Mm/ 150 Mm / 200 Mm |
| Sample | Available,can Be Offer |
| Tread Width | 45 Mm |
| Name | 4 / 5 / 6 / 8 Inch Heavy Duty TPR Swivel Caster Wheels – Industrial Mobility Solution |
|---|---|
| Tread Materials | Thermoplastic Rubber (TPR) |
| Wheel Diameter | 4″ / 5″ / 6″ / 8″ |
| Tread Width | 50 Mm |
| Bearing | Double Ball Bearing |
| Name | Industrial Steel Caster Wheels Heavy Duty Polyurethane Casters Shock Absorbing |
|---|---|
| Wheel Material | Polyurethane (PU) On Steel Core |
| Wheel Diameter | 100 Mm / 125 Mm / 150 Mm |
| Tread Width | 37 Mm |
| Bearing | Double Ball Bearing |
| Name | 4 / 5 / 6 Inch Heavy Duty Steel Core Green PU Caster Wheels |
|---|---|
| Wheel Material | Polyurethane (PU) On Steel Core |
| Wheel Diameter | 100 Mm / 125 Mm / 150 Mm |
| Top Plate Size | 115×100 mm |
| Hole Spacing | 92×76 mm/85×73 mm |
| Name | Medium Duty 3-5 Inch PP/TPR Swivel Caster Wheel With Top Plate And Brake For Industrial Trolleys |
|---|---|
| Wheel Diameter | 3 / 4 / 5 Inch |
| Bearing | Ball Bearing |
| Rim | Plastic Rim |
| Wheel Material | PP |
| Name | 4 Inch Plate Swivel Red PU Caster Wheels With Brake – 300 Lbs Load Anti-Wear Polyurethane Workbench Furniture Casters |
|---|---|
| Wheel Diameter | 100 Mm |
| Wheel Material | PU Tread + PP Core |
| Tread Width | 32 Mm |
| Bearing | Double Ball Bearing |
| Name | Medium Duty Roller Bearing Nylon Caster Wheel – 80kg Wear-Resistant Flat Free Castor |
|---|---|
| Wheel Size | 2.5inch / 63mm |
| Bolt Hole Diameter | 13mm |
| Rim | Nylon Rim |
| Bearing | Roller Bearings |
| Material | Polyurethane, Stainless Steel |
|---|---|
| Model Number | SY-27 |
| Customized Support | OEM, ODM |
| Product Name | 304 Stainless Steel Red PU Caster Wheel |
| Wheel Diameter | 3''4'' 5'' |
| Material | Nylon |
|---|---|
| Type | Standard Solid Wheels |
| Model Number | DAJIN CASTER |
| Bearing | Single Ball Bearing |
| Size | 2" |