| Product Name | Leveling Caster Wheels With Adjustable Height For Workshop Tables, Industrial Machinery, Office Furniture, And Laboratory Benches – Multiple Sizes Available |
|---|---|
| Wheel Material | Polyurethane (PU), Nylon, Rubber, Cast Iron |
| Material | PA6 (core), TPR (tread), Metal (housing) |
| Bolt Hole Diameter | Φ7mm, Φ9mm, Φ11mm |
| Tread Width | 19/24/30/32mm |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Warranty | Unavailable |
| Certification | ISO Rosh CE |
| Material | Rubber, Steel |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Material | Nylon, Steel |
| Warranty | Unavailable |
| Wheel Diameter | 2.5" (65 Mm) |
| Product Name | 4 Inch 100mm Transparent PU Polyurethane Blue Caster Wheels |
|---|---|
| Diameter | 4 Inch |
| Wheel Diameter | 100mm |
| Wheel Color | Blue |
| Load Capacity | 70KG |
| Product Name | Leveling Caster Wheels Adjustable Height |
|---|---|
| Wheel Material | Polyurethane (PU), Nylon, Rubber, Cast Iron |
| Tread Pattern | Smooth, Diamond Groove, Ribbed |
| Tread Width | 19/24/30/32mm |
| Plate Material | Steel (Zinc-Plated), Stainless Steel |
| Product Name | 2 Inch Swivel Leveling Caster Adjustable Universal Caster Wheel For Workbench And Industrial Equipment |
|---|---|
| Material | Nylon |
| Wheel Width | 38 Mm |
| Temperature | -25 /+85°C |
| Load Capacity | 250kg |
| Product Name | Industrial Rubber Caster Wheel |
|---|---|
| Type | Plate Casters |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Style | Swivel |
| Customized Support | OEM, ODM |
| Product Name | European Heavy Duty Industrial Nylon Caster Wheels With Galvanized Steel Bracket |
|---|---|
| Size | 35 Mm |
| Tread Width | 25 Mm |
| Type | Plate Casters |
| Material | Cast Nylon |
| Name | Medium Duty Roller Bearing Nylon Caster Wheel – 80kg Wear-Resistant Flat Free Castor |
|---|---|
| Wheel Size | 2.5inch / 63mm |
| Bolt Hole Diameter | 13mm |
| Rim | Nylon Rim |
| Bearing | Roller Bearings |
| Product Name | Medium Heavy Duty PU Caster Wheels 4"/5"/6”| 200–300kg Load | Double Ball Bearing Swivel Casters With Steel Core |
|---|---|
| Diameter | 4 Inch, 5 Inch, 6 Inch |
| Surface Treatment | Zinc Plated |
| Wheel Diameter | 100/125/150mm |
| Wheel Color | Green |