| Name | 1.5 Inch Heavy Load Nylon Furniture Casters – Black Steel Cover Cabinet & Closet Caster Wheel |
|---|---|
| Wheel Material | Nylon And Steel, Nylon And Steel |
| Type | FURNITURE CASTER |
| Packing | Nylon And Steel, Nylon And Steel |
| Tread Width | 36.5 Mm |
| Material | Stainless Steel, Thermoplastic Rubber |
|---|---|
| Model Number | E12 SUS304 TPR Wheel |
| Customized Support | OEM, ODM |
| Product Name | E12 SUS304 TPR Caster Wheel |
| Wheel Diameter | 2inch / 50mm |
| Name | 2 / 3 Inch Light Duty Easy Installation Swivel Caster Wheels – Outdoor Furniture & Universal Caster |
|---|---|
| Type | FURNITURE CASTER |
| Tread Width | 25 Mm |
| Color | Black Wheel |
| Bearing | Ball Bearing (bearing Steel) |
| Brand Name | PLEYMA |
|---|---|
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Design Style | Traditional |
| Wheel Material | TPU+Nylon |
| Wheel Diameter | 50mm |
| Name | 3 / 4 / 5 Inch Medium Duty Double Ball Bearing Swivel Caster Wheels – Plastic PU/PVC Universal Locking Furniture Casters |
|---|---|
| Tread Width | 32 Mm |
| Wheel Material | Steel, PVC, PVC |
| Plate Size | 92× 65 Mm |
| Hole Spacing | 75.5 X 44.5 Mm |
| Brand Name | PLEYMA |
|---|---|
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Material | Polyurethane, Steel |
| Model Number | 70mm Grip Ring Stem |
| Warranty | Unavailable |
| Brand Name | PLEYMA |
|---|---|
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Material | PU/PVC |
| Design Style | Contemporary |
| Product Name | 3 Inch Heavy Duty Clear Pu Furniture Transparent Caster Wheels |
| Name | 3 Inch PVC Or PU Caster Wheels For Industrial Furniture & Trolley |
|---|---|
| Wheel Diameter | 75 Mm |
| Tread Width | 32 Mm |
| Bearing | Ball Bearing |
| Wheel Material | PVC (polyvinylchloride) |
| Brand Name | PLEYMA |
|---|---|
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brake Type | Without Brake |
| Design | Style Industrial |
| Model Number | 1inch Iron TPR Furniture Caster |
| Name | 4 Inch Plate Swivel Red PU Caster Wheels With Brake – 300 Lbs Load Anti-Wear Polyurethane Workbench Furniture Casters |
|---|---|
| Wheel Diameter | 100 Mm |
| Wheel Material | PU Tread + PP Core |
| Tread Width | 32 Mm |
| Bearing | Double Ball Bearing |