| Product Name | Heavy Duty Impact‑Resistant 304 Stainless Steel Castor Wheels – Nylon Wheel Industrial Cart Casters |
|---|---|
| Material | Nylon |
| Customized Support | OEM, ODM |
| Wheel Diameter | 4/5/6/8" |
| Bracket Material | 304 Stainless Steel |
| Brand Name | PLEYMA |
|---|---|
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Warranty | Other |
| Customized Support | OEM, ODM |
| Stem Size | 35*90mm |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Material | PA |
| Product Name | Caster Wheel |
| Wheel Width | 50mm |
| Material | Thermoplastic Rubber |
|---|---|
| Model Number | SY-12 |
| Customized Support | OEM, ODM |
| Product Name | Heavy Duty 304 Stainless Steel Black TPR Caster |
| Wheel Diameter | 4'' 5'' 6'' 8'' |
| Product Name | Heavy Duty Wheel Caster |
|---|---|
| Type | Other |
| Bearing | Double Ball Bearings |
| Size | 4/5/6/8" |
| Plate Size | 115*100mm |
| Product Name | Heavy Duty Wheel Caster |
|---|---|
| Type | Plate Casters |
| Bearing | Double Ball Bearings |
| Size | 4/5/6/8" |
| Plate Size | 115*100mm |
| Product Name | Double Ball Bearing 100 Mm Japanese Heavy-Duty Steel Rim Elastic Rubber Wheel Swivel Caster |
|---|---|
| Material | Rubber |
| Type | Plate Casters |
| Bearing | Double Ball Bearing |
| Size | 100/130/150/200mm |
| Name | Heavy-Duty Trolley Caster Wheels 4/5/6/8 Inch – Rubber & Steel Swivel Casters |
|---|---|
| Wheel Diameter | 100/125/150/200 Mm |
| Tread Width | 50 Mm |
| Tread Materials | Rubber |
| Bearing | Double Ball Bearing |
| Name | 4 / 5 / 6 / 8 Inch Heavy Duty Nylon Swivel Caster Wheels |
|---|---|
| Wheel Diameter | 100/125/150/200 Mm |
| Tread Width | 50 Mm |
| Bearing | Double Ball Bearing |
| Load Height | 146/164/191/240 Mm |
| Product Name | European Heavy Duty Industrial Nylon Caster Wheels With Galvanized Steel Bracket |
|---|---|
| Size | 35 Mm |
| Tread Width | 25 Mm |
| Type | Plate Casters |
| Material | Cast Nylon |