| Name | 4 / 5 / 6 Inch Medium Duty Swivel Polyurethane Caster Wheels With Side Brake – 120-180 Kg Load Capacity Plate Casters |
|---|---|
| Material | Polyurethane |
| Bearing | Ball Bearing |
| Feature | Durable,High Load Capacity |
| Wheel Diameter | 4/5/6inch |
| Brand Name | PLEYMA |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Wheel | Four-wheel |
| Customized Support | OEM, ODM |
| Name | Stainless Steel Casters Heavy Duty |
|---|---|
| Wheel Diameter | 100 / 125 / 150 / 200 Mm |
| Tread Width | 50 Mm |
| Bearing Type | Double Ball Bearing |
| Plate Size | 100×110 Mm |
| Product Name | 8 Inch Heavy Duty Industrial Automobile Car Factory Spring Loaded Shock-Absorbing Rubber Caster Wheel With Iron Core |
|---|---|
| Material | Rubber |
| Type | Plate Casters |
| Bearing | Double Ball Bearing |
| Plate Size | 159 × 114 Mm |
| Product Name | Heavy Duty Rotatable Swivel Wheel Caster – Industrial Mobility Solution |
|---|---|
| Diameter | 5 " 6" 8" |
| Wheel Width | 50 Mm |
| Load Capacity | 400-640kg |
| Plate Size | 140X110mm |
| Product Name | 6 Inch Heavy Duty AGV Shock-Absorbing Caster Wheel – Aluminum Core PU Industrial Caster |
|---|---|
| Material | Aluminum Core PU Wheel |
| Type | Plate Casters |
| Bearing | Double Ball Bearing |
| Tread Width | 50 Mm |
| Name | Heavy Duty 5 / 6 / 8 / 10 Inch Industrial PU Caster Wheels – High Load Mobility Solution |
|---|---|
| Material | Polyurethane |
| Bearing | Double Ball Bearing |
| Wheel Diameter | 5 " 6" 8"10'' |
| Customized Support | Oem, Odm |
| Name | Industrial Steel Caster Wheels |
|---|---|
| Wheel Diameter | 100 Mm / 125 Mm / 150 Mm |
| Tread Width | 37 Mm |
| Bearing | Double Ball Bearing |
| Load Height | 139 Mm (100 Mm Wheel) / 170 Mm (125 Mm Wheel) / 193 Mm (150 Mm Wheel) |
| Material | Polyurethane, Stainless Steel |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM |
| Product Name | Heavy Duty Wheel Caster |
| Wheel Diameter | 4/5/6/8" |
| Bearing | Double Ball Bearings |
| Product Name | 4 / 5 / 6 / 8 Inch Heavy Duty Industrial PP Caster Wheels – Durable Polypropylene Mobility Solution |
|---|---|
| Wheel Size | 4''5''6''8'' |
| Wheel Material | Polypropylene (PP) |
| Load Capacity | 260kg / 320kg / 380kg / 460kg |
| Bearing Type | Double Ball Bearing |