| Product Name | 3 Inch Swivel Full Brake Caster For Service Cart, PU Wheel |
|---|---|
| Diameter | 3 Inch |
| Surface Treatment | Zinc PlatedZinc Plated |
| Wheel Color | Gray |
| Mounting | Threaded Stem |
| Material | Nylon |
|---|---|
| Type | Standard Solid Wheels |
| Product Name | Good Price Stainless Steel 304 Nylon Caster |
| Customized Support | OEM, ODM |
| Bearing | Single Ball Bearing |
| Product Name | 3 Inch / 75 mm Grey PP/TPR Swivel Caster Wheels With Brake – Furniture & Industrial Mobility Casters |
|---|---|
| Size | 75mm |
| Housing Material | Steel With Zinc Plating |
| Material | TPR (Thermoplastic Rubber) |
| Load Capacity | 60/100 Kg Per Caster |
| Name | Universal Caster Wheels |
|---|---|
| Type | Plate Casters, Stem Casters |
| Wheel Size | 25/32/38/50/63/75 Mm |
| Tread Width | 12/12/16/18/22/25 Mm |
| Load Height | 38/44/52/65/92/104 Mm |
| Product Name | 4 Inch PU Wheel Caster With Swivel Top Plate |
|---|---|
| Mounting Type | Top Plate Swivel |
| Wheel Width | 50mm |
| Bearing | Double Ball Bearing |
| Color | Blue,Red |
| Material | Nylon |
|---|---|
| Type | Standard Solid Wheels |
| Model Number | DAJIN CASTER |
| Bearing | Single Ball Bearing |
| Size | 2" |
| Name | 5 Inch Industrial M12 Screw-Type Dual Wheel Caster – TPR Wheel With PP Core |
|---|---|
| Wheel Diameter | 125mm ( 75mm And 100 Mm Diameter Wheels Are Available) |
| Tread Width | 25*2 Mm |
| Bearing | Ball Bearing |
| Load Height | 155 Mm |
| Name | Industrial Rigid Caster |
|---|---|
| Wheel Diameter | 75/100/125 Mm |
| Tread Width | 32 Mm |
| Bearing Type | Double Ball Bearing |
| Plate Size | 92×65 Mm |
| Product Name | Height Adjustable Retractable Leveling Casters Nylon Wheel Workbench Swivel Caster With Leveling Foot |
|---|---|
| Material | Polypropylene |
| Warranty | No Warranty |
| Load Capacity | 65-110kg |
| Wheel Diamete | 50 Mm |
| Product Name | 2 Inch Swivel Leveling Caster Adjustable Universal Caster Wheel For Workbench And Industrial Equipment |
|---|---|
| Material | Nylon |
| Wheel Width | 38 Mm |
| Temperature | -25 /+85°C |
| Load Capacity | 250kg |