| Product Name | Adjustable Leveling Casters 360° Swivel Wheels – Furniture & Workbench Caster |
|---|---|
| Wheel Material | Nylon, Steel |
| Certification | CE |
| Tread Width | 30 Mm |
| Style | SWIVEL |
| Product Name | Heavy Loading 2.5″ Top Plate Swivel 304 Stainless Steel Caster With Total Brake – PA Nylon Wheel Plain Bearing Casters |
|---|---|
| Wheel Diameter | 2.5" (65mm) |
| Wheel Material | PU |
| Tread Width | 1-1/4" (32mm) |
| Bearing | Double Ball Bearing |
| Product Name | Heavy Duty Rotatable Swivel Wheel Caster – Industrial Mobility Solution |
|---|---|
| Diameter | 5 " 6" 8" |
| Wheel Width | 50 Mm |
| Load Capacity | 400-640kg |
| Plate Size | 140X110mm |
| Name | 4 Inch Industrial PU Universal Caster Wheel For Food Manufacturing Machinery |
|---|---|
| Wheel Diameter | 75 Mm / 100 Mm / 125 Mm |
| Wheel Material | PU Tread + PP Core |
| Tread Width | 32 Mm |
| Bearing | Double Ball Bearing |
| Product Name | GD150F (Plate Mount Type) |
|---|---|
| Adjustable Height | 120+12mm |
| Wheel Width | 56 Mm (Extra-Wide For Stability) |
| Axle Diameter | 3.5inch |
| Hole Spacing | 70*70mm |
| Name | Polyurethane Caster Wheels With Ball Bearings |
|---|---|
| Wheel Diameter | 100 Mm / 125 Mm |
| Tread Width | 34 Mm |
| Bearing | Double Ball Bearing |
| Load Height | 139 Mm (100 Mm Wheel) / 170 Mm (125 Mm Wheel) |
| Brand Name | PLEYMA |
|---|---|
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Material | PVC |
| Application | Kitchen, Bathroom, Home Office, Living Room, Bedroom, Dining, Babies And Kids, |
| Type | Furniture Caster |
| Product Name | Heavy Duty Wheel Caster |
|---|---|
| Type | Other |
| Bearing | Double Ball Bearings |
| Size | 4/5/6/8" |
| Plate Size | 115*100mm |
| Product Name | Threaded Stem Swivel Caster |
|---|---|
| Type | Plate Casters |
| Bearing | Double Ball Bearing |
| Size | 2″ (50 Mm) |
| Bracket Material | Plastic |
| Product Name | 4 / 5 / 6 / 8 Inch Heavy Duty Nylon Wheel Stainless Steel Swivel Casters |
|---|---|
| Material | Nylon |
| Customized Support | OEM, ODM |
| Wheel Diameter | 4/5/6/8" |
| Bracket Material | 304 Stainless Steel |